- Գործավարության վճար՝ 150,000 ՀՀ դրամ։
Հայցագինը Արբիտրաժային վճարի չափը մինչև 1,000,000 ՀՀ դրամին համարժեք 350,000 ՀՀ դրամ 1,000,001-ից մինչև 10,000,000 ՀՀ դրամին համարժեք 350,000 ՀՀ դրամ + 1,000,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գումարի 10 տոկոսը 10,000,001-ից մինչև 50,000,000 ՀՀ դրամին համարժեք 1,250,000 ՀՀ դրամ + 10,000,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գումարի 7 տոկոսը 50,000,001 ՀՀ դրամին համարժեք և ավելի 4,050,000 ՀՀ դրամ + 50,000,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գումարի 3 տոկոսը,
բայց ոչ ավել, քան 7,500,000 ՀՀ դրամը - Ոչ պարզեցված վարույթի շրջանակներում ներկայացված յուրաքանչյուր ոչ դրամական պահանջի համար արբիտրաժային վճարը վճարվում է 1,500,000 ՀՀ դրամի չափով։
- Եթե ոչ պարզեցված վարույթի շրջանականերում միևնույն հայցադիմումով ներկայացվել են և՛ դրամական, և՛ ոչ դրամական պահանջներ, ապա ներկայացված դրամական պահանջի համար արբիտրաժային վճարը վճարվում է սույն Հավելվածի 2-րդ կետով սահմանված աղյուսակի հիման վրա, իսկ յուրաքանչյուր ոչ դրամական պահանջի համար արբիտրաժային վճարը վճարվում է 1,500,000 ՀՀ դրամի չափով։
- Դրամական պահանջով պարզեցված վարույթի գործերով արբիտրաժային վճարը վճարվում է հայցագնի 1,5 տոկոսի չափով, սակայն ոչ պակաս, քան 20,000 ՀՀ դրամը և ոչ ավել, քան 250,000 ՀՀ դրամը։
- Ոչ դրամական պահանջով պարզեցված վարույթի գործերով արբիտրաժային վճարը վճարվում է 20,000 ՀՀ դրամի չափով՝ անկախ միևնույն հայցադիմումով ներկայացված ոչ դրամական պահանջների քանակից։
- Եթե պարզեցված վարույթի շրջանակներում միևնույն հայցադիմումով ներկայացվել են և՛ դրամական, և՛ ոչ դրամական պահանջներ, ապա արբիտրաժային վճարի հաշվարկման և վճարման համար հիմք է ընդունվում միայն դրամական պահանջը։
- Հայցը կամ հակընդդեմ հայցը տարբեր արժույթներով կամ արտարժույթով ներկայացնելու դեպքում արբիտրաժային վճարը վճարվում է ՀՀ դրամով: Արժույթի վերահաշվարկը կատարվում է արբիտրաժային վճարը վճարելու նախորդ օրը ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված համապատասխան տարադրամի դրույքաչափով:
- Արբիտրաժային վճարի վճարման հետ կապված բանկային միջնորդավճարները վճարվում են վճարումը կատարող անձի հաշվին։
- Գործավարության և արբիտրաժային վճարները ենթակա են վճարման Քարտուղարության կողմից նշված կամ www.arbitrage.am կայքում հրապարակված բանկային հաշվեհամարին

• Административный сбор — 150,000 драм РА.
эквивалентно от 1000,001 до 10,000,000 драму РА350,000 драм РА + 10 процентов от суммы превышающей 1,000,000 драм РА
эквивалентно от 10,000,001 до 50,000,000 драму РА1,250,000 драм РА + 7 процентов от суммы превышающей 10,000,000 драм РА
эквивалентно от 50,000,001 драму РА или больше4,050,000 драм РА + 3 процента от суммы превышающей 50,000,000 драм РА,
но не более, чем 7,500,000 драм РА
• За каждое неденежное требование, предъявленное вне рамок упрощенного проиводства, уплачивается арбитражный сбор в размере 1 500 000 драмов РА.
• Если вне рамок упрощенного производства, одним исковым заявлением было предъявлено и денежное, и неденежное требование, то арбитражный сбор по денежному требованию уплачивается в соответствии с таблицей, указанной в пункте 2 настоящего Приложения, а по каждому неденежному требованию уплачивается арбитражный сбор в размере 1 500 000 драмов РА.
• Арбитражный сбор в рамках упрощенного производства уплачиваются в размере 1,5% от суммы иска, но не менее 20 000 драмов РА и не более 250 000 драмов РА.
• Арбитражный сбор в рамках упрощенного производства по неденежным требованиям уплачивается в размере 20 000 драмов РА независимо от количества неденежных требований, поданных рамках одного искового заявления.
• Если в рамках упрощенного производства одним исковым заявлением предъявлены как денежные, так и неденежные требования, то арбитражный сбор рассчитывается и оплачивается на основании неденежного требования.
• Если иск или встречный иск поданы в разных валютах или в иностранной валюте, арбитражный сбор оплачивается в драмах РА. Пересчет валюты производится по соответствующему курсу, установленному Центральным банком Армении в предыдущий день оплаты арбитражного сбора.
• Банковские сборы, связанные с уплатой арбитражного сбора, уплачиваются за счет лица, производящего платеж.
• Сборы и арбитражные платежи подлежат оплате на банковский счет, выданный Секретариатом или размещенный на сайте www.arbitrage.am.