• Գործավարության վճար՝ 150,000 ՀՀ դրամ։
1,000,001-ից մինչև 10,000,000 ՀՀ դրամին համարժեք350,000 ՀՀ դրամ + 1,000,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գումարի 10 տոկոսը
10,000,001-ից մինչև 50,000,000 ՀՀ դրամին համարժեք1,250,000 ՀՀ դրամ + 10,000,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գումարի 7 տոկոսը
50,000,001 ՀՀ դրամին համարժեք և ավելի4,050,000 ՀՀ դրամ + 50,000,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գումարի 3 տոկոսը,
բայց ոչ ավել, քան 7,500,000 ՀՀ դրամը
• Հոնորարի չափը սահմանված է մեկ արբիտրի համար։ Գործը մեկից ավել արբիտրի կողմից քննելու դեպքում հոնորարն ավելանում է 50 տոկոսի չափով և
արբիտրներին վճարվում է հավասար բաժիններով։
• Հայցը կամ հակընդդեմ հայցը տարբեր արժույթներով կամ արտարժույթով ներկայացնելու դեպքում արբիտրների հոնորարը վճարվում է ՀՀ դրամով: Արժույթի վերահաշվարկը կատարվում է արբիտրաժային վճարը մուծելու օրը ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանած համապատասխան տարադրամի
դրույքաչափով:
• Գրանցման և գործավարության վճարները, ինչպես նաև արբիտրի հոնորարը ենթակա են վճարման Քարտուղարության կողմից նշված բանկային հաշվեհամարին։
• Եթե մինչև արբիտրաժային տրիբունալի ձևավորումը հայցվորը հրաժարվում է հայցից կամ կողմերը պայմանավորվում են արբիտրաժային վարույթի դադարեցման վերաբերյալ, ապա գործավարության վճարի 75%-ը վերադարձվում է։

при Торгово-промышленной палате Республики Армения
Размер требования Размер гонорара до 1000,000 драм РА 350,000 драм РА эквивалентно от 1000,001 до 10,000,000 драму РА 350,000 драм РА + 10 процентов от суммы превышающей 1,000,000 драм РА эквивалентно от 10,000,001-ից до 50,000,000 драму РА 1,250,000 драм РА + 7 процентов от суммы превышающей 10,000,000 драм РА эквивалентно от 50,000,001 драму РА или больше 4,050,000 драм РА + 3 процента от суммы превышающей 50,000,000 драм РА,
но не более, чем 7,500,000 драм РА - Размер гонорара установлен для случаев слушания дела одним арбитром. В случае, если
дело рассматривается более чем одним арбитром, размер гонорара увеличивается на 50
процентов, а между арбитрами распределяется равными долями. - Если иск или встречный иск представлены в разных валютах или иностранной валютой, то
гонорар оплачивается в армянских драмах. Расчет гонорара осуществляется на основании
курса валюты, установленного Центральным банком РА в день совершения оплаты. - Регистрационный и административный сборы, а также гонорар арбитров подлежат оплате
на банковский счет, указанный Секретариатом. - Если до формирования арбитражного трибунала истец отказывается от иска или стороны